27 травня на Трухановому острові буде проведена акція "I love recycle"
There are no translations available.

 27 травня з 11 до 12 години на Трухановому острові ініціатива "Кришкін дім в Києві" проведе акцію "I love recycle".

Акція має на меті привернути увагу до проблем пластикового забруднення планети та навчити молодь основам сортування.

Відзначається, що упродовж двох місяців школярі, студенти та активісти збирали пластикові кришечки для того, щоб передати їх в подальшу переробку.

"Щороку тонни пластику потрапляє на сміттєзвалища і це сміття переживе нас з вами та при цьому отруює нашу землю та наше повітря. Але прості звички допоможуть зробити наш дім чистішим", - наголошують активісти.

Під час акції відбудеться складання 1,5 метрового напису на пляжі "I love recycle" з кришечок.

А також виставка побутових речей, що створені із переробленого пластику, місцевим мешканцям подарують "рослину миру", придбану за кошти, виручені від зданих кришечок.

Також у програмі низка інших цікавих заходів.

Акція пройде біля Пішоходного мосту.

 
На Житомирщині збудували перший в Україні завод з утилізації пестицидів
There are no translations available.

Завод зможе знешкоджувати та утилізувати близько 200-300 тонн небезпечних відходів щомісяця

У місті Баранівка, що у Житомирській області, запустять перший в Україні завод з утилізації пестицидів, повідомляє zhzh.info.

Як зазначив генеральний директор заводу "Еко Нова" Олександр Далакішвілі, наразі у тестовому режимі працює лінія з утилізації пестицидів I-III класу небезпеки. Передбачається, що підприємство вийде на повну потужність найближчим часом – одразу після опрацювання технічного регламенту для кожного виду відходів.

Згідно з даними, завод зможе знешкоджувати та утилізувати близько 200-300 тонн небезпечних відходів щомісяця.

На додачу, вже більше року, за словами Олександра Далакішвілі, на підприємстві переробляють на вторинну сировину тару з-під небезпечних відходів. "На початку 2014 року при неповній загрузці завод відвантажив 1100 тонн вторсировини, цьогоріч тільки за десять днів травня – цей показник становив понад 30 тонн", - уточнюють в "Еко Нова".

Сьогодні в Україні склалася вкрай складна ситуація з небезпечними відходами, які зазвичай не знешкоджуються та не утилізуються належним чином. За даними експертів, щорічно в країні утворюється близько 500 млн тонн різних відходів, 1 млн тонн з яких загрожує здоров'ю та життю українців. Разом з тим загальні обсяги накопичення відходів вже перевищують 14 млрд тонн.

 
День Землі
There are no translations available.

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція було схвалено і отримала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. У цей день 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їхні викладачі, вперше організували проведення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні.

Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660 кв. м, який символізує єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликає ставитися з повагою до оточуючого нас світу. За ініціативою американських природоохоронців зі Стенфордського університету 90-ті роки було проголошено “Десятиліття навколишнього середовища». Ця акція отримала підтримку в більш ніж 120 країнах світу, а понад 40 країн об’єднали свої зусилля для проведення кампанії по збереженню біологічного різноманіття. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Саме тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І тільки через 2 роки День Землі став відзначатися в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети.

У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. В нього також вплавлені ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».

 
Київські екологи з дерев’яними хрестами вимагали зупинити вирубку лісів
There are no translations available.

 Учасники акції – активісти «Форуму порятунку Києва» та «Київського еколого-культурного центру» вимагали в чиновників заборонити вирубки на території ландшафтних парків та заповідних урочищ. Екологи стверджують, нині під різними приводами на тисячах гектарів по всій Україні нищать дерева, а це суперечить ідеї створення заповідників – після масових вирубувань на цих територіях вже не хоче жити ніщо живе.

«Ми проводимо кампанію з припинення так званих санітарних рубок, рубок догляду, чи розчищення, які проводять на території наших заповідних об’єктів. Нам вже вдалось домогтись від міністра екології та природних ресурсів наказу про заборону таких рубок на території національних парків і заповідників, які належать міністерству. Зараз на черзі Держагенція лісових ресурсів, у її віданні також  національні парки і заповідники, а ще велика кількість регіональних ландшафтних парків і заповідників. За площею це величезні території, де ведуть такі рубки», – розповів активіст Київського еколого-культурного центру Іван Парнікоза.

За європейським досвідом, вважають екологи, такі вирубки  мали б бути взагалі заборонені, втім наші чиновники досі ігнорують ці норми. За словами Івана Парнікози, нині в Україні діє тимчасова заборона на вирубування дерев в заповідниках і національних парках, але величезні площі лісів регіональних ландшафтних парків продовжують нищити для заготівлі дров.

«Ми будемо вимагати, щоб вони це заборонили. Будемо приходити ще раз і ще раз, домагатись, пікетувати, подавати в суди, активізовувати світову громадськість», – заявив активіст.

Сьогодні протестувальники показово принесли до приміщення відомства дерев’яні хрести, а також влаштували акцію з рубки дров для чиновників відомства.

«Хрест символізує вирубані дерева, ті, що вже винищено і ми хочемо не допустити наступних знищень», – пояснила еколог Оксана Мороз.

 
Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС) офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації
There are no translations available.

 

Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС) офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації і завершує всю діяльність пов'язану з припиненням своєї роботи. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті підприємства.

Також повідомляється, що дозвіл видано згідно з умовами державної ліцензії на СЕ No 000040 від 22 березня 2010р., отриманої ДСП ЧАЕС на підставі затвердженого Проекту етапу остаточного закриття і консервації.

Для отримання такого дозволу в першу чергу необхідно визнання органом державного регулювання значного прогресу планування процесу зняття з експлуатації ЧАЕС і успішна робота по звільненню блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива та розміщення його в спеціальне сховище для безпечного зберігання - СВЯП-1.

Наголошується також на тому, що першим етапом зняття з експлуатації є етап "Остаточного закриття і консервації", реалізація якого має велике значення для безпеки і вимагає стратегічного періоду часу реалізації понад 10 років.

Також на ЧАЕС зазначають, що на етапі остаточного закриття і консервації енергоблоків Чорнобильської АЕС, який буде тривати до 2028 року, діяльність в основному стосуватиметься реакторів, контурів багаторазової примусової циркуляції і суміжного обладнання блоків 1, 2 і 3 Чорнобильської АЕС. Колишні енергоблоки планується перевести в якісной новий стан, який
характеризується більш високим рівнем безпеки з мінімальним споживанням
ресурсів у режимі тривалого зберігання.

"Радіаційний вплив на навколишнє середовище при можливих аваріях в процесі виконання робіт не перевищить радіаційно-гігієнічних регламентів, встановлених НРБУ-97 для критичних подій", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, раніше в планах міністерства екології та природних ресурсів України було виведення Чорнобильської атомної електростанції з експлуатації та створення на її території Поліського біосферного заповідника.

 
Відбір учасників до Школи для представників місцевих екологічних організацій
There are no translations available.

Відбір учасників до Школи для представників місцевих екологічних організацій

 

Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «МАМА-86» в рамках реалізації проекту «Зміцнення потенціалу місцевих екологічних громадських організацій» за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) оголошує набір учасників до Школи місцевих екологічних громадських організацій.

Мета Навчальної програми: 
В межах проведення 2-тижневої Школи заплановано надати місцевим екологічними організаціями, навички і знання, необхідні для дієвої реалізації ними власних проектів. Програма включає дві навчальні сесії, присвячені кращим практикам щодо управління громадською організацією (фінансова спроможність та мобілізація ресурсів, інформаційно-комунікаційна діяльність, проектна діяльність) та різноманітним аспектам формування екологічної політики. 

Цільова група:
Новостворені екологічні організації; місцеві екологічні організації, які працюють для потреб громад; інші громадські організації, зацікавлені в розвитку своєї спроможності. 

Кількість учасників Школи: не більше 20 осіб. 

Формат навчання: 
Навчальна програма Школи складатиметься з 2-х навчальних модулів, по одному тижню кожен. 
Перший тижневий модуль присвячений кращим практикам з управління діяльністю громадської організації. Запланована дата проведення - червень 2015; 
Другий тижневий модуль присвячений різноманітним аспектам формуванню та реалізації екологічної політики. Запланована дата проведення - жовтень 2015; 
За результатами проходження Школи учасники отримають сертифікати про проходження курсу; також експерти ВЕГО «МАМА-86» будуть надавати допомогу при підготовці і реалізації власних проектів учасникам Школи. 

Як взяти участь у Навчальній програмі: 

Відбір учасників буде проводитись на основі поданих анкет. Для участі у конкурсі необхідно заповнити анкету за
посиланням :

https://docs.google.com/forms/d/1QQUvHWFN-00aGFRkCVsmnxoigKT2ohGTTCa2ALCMqpU/viewform

Кінцевий термін прийому анкет – 30 квітня 2015 р. 

Проект «Зміцнення потенціалу місцевих екологічних громадських організацій» забезпечує участь у Школі на безоплатній основі. Додатково коштом Проекту покриваються витрати на проїзд до/з м. Києва; учасникам буде забезпечене проживання та харчування на період навчання. 

 
«Зробимо Україну чистою!» 25 квітня 2015 року.
There are no translations available.

 

Громадська організація «Сучасний Світ Молоді» підтримала проведення ювілейного п'ятого загальнонаціонального прибирання «Зробимо Україну чистою!», що відбудеться 25 квітня 2015 року.

Наше об'єднання громадян відповідатиме за організацію наймасштабнішого столичного прибирання. 

Наразі, ми активно запрошуємо небайдужих киян та гостей столиці до київського оргкомітету ЗУЧ-2015 (координатори місць прибирання в столиці). Якщо Вам цікава участь у впорядкуванні територій, пишіть на: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Детальна інформація за номерами: 067 77 491 77, 099 265 1868. 

Крім того, ми анонсуємо масштабну київську толоку 25 квітня 2015 року на 11:00. Детальніше про місця прибирання та контакти їх координаторів можна буде дізнатись після 4 квітня 2015 року на сайті ВГО «Зробимо Україну чистою!». 

Довідково: 

На останньому прибиранні акції ЗУЧ 12 квітня 2014 року взяли участь більше 170 000 учасників з понад 1000 населених пунктів зі всіх куточків України. Вони зібрали майже 15 000 кубічних метрів сміття, 20% якого пішло на переробку. 

Це найбільша соціально-екологічна акція в Україні. Вже від початку свого існування вона об'єднала всі області України та АР Крим. Зробимо Україну чистою є частиною світового руху «Let's Do It, World», який в свою чергу об'єднує понад 9 000 000 людей з більш ніж 100 країн світу. За якістю проведених прибирань ми щороку входимо в 10 найкращих країн.
Джерело : Громадська організація «Сучасний Світ Молоді»

http://www.civicua.org/news/view.html?q=2436066 

 
Всеукраїнський дитячий конкурс «ДРУГЕ ЖИТТЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ»
There are no translations available.

 

 

 Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні», Неурядова мережа ГЕФ в Україні спільно з іншими організаторами

оголошують
Всеукраїнський дитячий конкурс «ДРУГЕ ЖИТТЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ», присвячений охороні навколишнього природного середовища.
Мета і завдання конкурсу: підручними засобами, засобами декоративно-прикладного мистецтва сприяти зростанню поінформованості школярів та громадськості про існуючі екологічні проблеми, пов’язані із побутовими відходами; вихованню активної громадянської позиції у справі відповідальності за стан довкілля; привернути увагу широкого кола громадськості до проблем охорони навколишнього середовища та важливості їх вирішення.
Учасники Конкурсу – діти молодшого та середнього  шкільного віку (до 14 років).
Терміни проведення Конкурсу – з 1 квітня по 20 травня 2015 р.
Деталі конкурсу на сайті Мережі за посиланням:
 
 
Долина нарцисів розквітне раніше
There are no translations available.

 

Карпатський біосферний заповідник належить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Він розкинувся на площі майже 54 тисяч гектарів. Це діброви, ліси і праліси, збережені від людського впливу у своїй первозданній красі. Тисячі видів тварин і рослин є жителями цього оазису природи східних та центральних Карпат. У складі заповідника – відомі всім Чорна гора і Мармарош, це Вулканічні Капати з альпійськими луками та десятками гірських річок. Та справжньою перлиною заповідника є легендарна «Долина нарцисів». 

«Долина нарцисів» — унікальний ботанічний об'єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого (Narcissus angustifolius). Цей середньоєвропейський високогірний вид поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100–2060 м. Популяція в цьому рівнинному локалітеті збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. Деякі вчені вважають, що під час льодовикового періоду сталися певні геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. З часом в низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з'явилися дубові ліси. Після того, як на цих землях стали здійснювати господарську діяльність, площа зростання нарцисів зменшувалася.
Щороку сюди з’їжджаються тисячі туристів з України та закордону для того, щоб побачити диво цвітіння дуже красивої рідкісної квітки, занесеної до Червоної книги. Цього року, за попередніми оцінками фахівців, Долина нарцисів, через сприятливі погодні умови, може розквітнути на початок травневих свят.
 

 

 
Ярмарок органічних продуктів
There are no translations available.

Read moreВже вкотре  у м. Києві традиційно відбувся Шостий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.
Федерація органічного руху України спільно з партнерами в чергове організували цей захід, який, враховуючи важливість розвитку безпечного, дружнього до людей та природи - органічного напрямку господарювання, став символічним місточком, що поєднав безпосереднього органічного виробника зі споживачем.
Учасників Ярмарку привітали Міністр аграрної політики та продовольства України – Ігор Швайка, Міністр екології та природних ресурсів України – Андрій Мохник, ректор Державної академії післядипломної освіти та управління – Олександр Бондар, організатори заходу – президент Федерації органічного руху України Євген Милованов, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна, голова Асоціації «Біолан Україна» Василь Пиндус, а також представники партерів та почесні гості заходу.
Read more...
 
Конкурс від Фонду Кличко "Еко-ідеї зі всього світу 2014"
There are no translations available.

РОЗПОЧАТО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ КОНКУРС НА КРАЩІ ІДЕЇ ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ
Стартував вже шостий дитячий екологічний проект «ЕКО-ІДЕЇ зі всього світу - 2014» в рамках міжнародного конкурсу " Eco Picture Diary ".  Конкурс триватиме до20 жовтня В Україні проект організований Фондом Кличко за підтримки компанії Panasonic  
 
 
www.youtube.com/watch - Анонс конкурсу від Володимира Кличко
 
Створений більше ніж 6 років тому проект «Eco Picture Diary» об’єднав більше мільйона дітей з 52 країн світу. Метою цього конкурсу євиховання у підростаючого покоління дбайливого відношення до природи, популяризація екологічної культури та розвиток відчуття причетності до вирішення світових екологічних проблем.
«Створити умови для самореалізації є одним із головних завдань для Фонду Кличко. Вже більше десяти років ми підтримуємо молодь у сфері спорту та освіти. Ми прагнемо, щоб усі діти, які візьмуть участь у конкурсі відчули свою причетність до якісних змін в країні», - зазначила виконавчий директор Фонду Кличко Аліна Носенко.
Цього року акцент проекту буде спрямований на пошук ідей, які допоможуть зберегти культурну спадщину України. Це є головним завданням для всесвітньої організації UNESCO, яка є партнером до проведення конкурсу.
«Наш світогляд формується з того, як ми говоримо, які слова підбираємо. Ідеї дітлахів можуть змінити світ!», - якось зазначила Ірина Бокова, генеральний директор UNESCO.

Участь у проекті можуть взяти діти молодшого та середнього шкільного віку (від 7 до 15 років включно), котрі навчаються у загальноосвітніх школах всієї України.

Всі учасники конкурсу будуть поділені на вікові категорії: 7-9, 10-12, 13-15 років і в кожній буде визначено Фіналіста.
Імена та прізвища фіналістів та переможця українського конкурсу будуть оголошені наприкінці жовтня 2014 року. Всі фіналісти отримають цінні подарунки від компанії Panasonic, яка ініціювала цей проект у 2008 році. У листопаді 2014 року міжнародне журі визначить шістьох переможців з різних країн світу.

 «Сам проект, як і робота із щоденником додали мені впевненості у собі. Я зрозуміла, що треба продовжувати фантазувати, придумувати та реалізовувати свої ідеї для збереження прекрасного в нашому світі. Коли я зустрілась із учасниками, які приїхали зі всього світу, то зрозуміла, що я не єдина хто так вважає», - коментує переможниця минулого року Ксенія Назар`єва.
Юним учасникам для зображення своїх ідей запропоновано спеціальний ЕКО-щоденник, який вони будуть заповнювати самостійно або разом з батьками чи вчителями. Щоб ознайомитись із правилами та замовити щоденник (безкоштовно), необхідно просто заповнити анкету на сайті eco.klitschkofund.org
Заповненні щоденники необхідно надіслати на адресу Фонду Кличко.
 

 
 
До уваги громадський організацій!!!!
There are no translations available.

  

Додаткові можливості фінансування для організацій громадянського суспільства
(англійською мовою)
 
Open application process
 
 
Read more...
 
До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища
There are no translations available.

Read more
Охорона і збереження довкілля є одним із основних напрямків підвищення якості життя людей. У Всесвітній день охорони навколишнього середовища, який щороку відзначається 5 червня, по-особливому привертається увага громадськості до захисту довкілля, яке продовжує зазнавати техногенного навантаження внаслідок викидів в атмосферу, забруднення водних та земельних ресурсів. Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних та громадських заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства і природи, збереження і відтворення діючих екологічних спільнот і природних ресурсів в ім'я живих і майбутніх поколінь.
 Щороку 5 червня планета відзначає день охорони навколишнього середовища, щоб підкреслити гостру необхідність в зміні відношення людини до природних ресурсів.
Аналіз показників навколишнього природного середовища м.Києва за останні роки свідчить про погіршення екологічної безпеки довкілля.
Звертаємо вашу увагу, як змінились показники забруднення довкілля протягом 2012-2013 років. Інформація надана Головним управлінням статистики в м. Києві.
 
Read more...
 
20-21 травня в Ботанічному саду ім.Ак.Фоміна пройшла Ярмарка знань Програми малих грантів ГЕФ
There are no translations available.

Read moreПринцип Програми малих грантів Глобального екологічного фонду «Локальні дії – глобальна користь» в дії та результатах: поширено найкращі практики екологічного управління
 
Всеукраїнською громадською організацією «Розвиток та Довкілля» у співпраці з Неурядовою мережею громадських організацій Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), яка нараховує близько 70 організацій, та за підтримки Програми малих грантів ГЕФ і Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) 20-21 травня 2014 року було проведено в Ботанічному саді імені академіка О.Фоміна (м. Київ) Ярмарку знань Програми Малих Грантів ГЕФ .
В заходах прийняли участь близько 200 осіб, представники системи ООН в Україні, ПРООН в Україні, Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, Державної екологічної академії післядипломної освіти, Донецького національного технологічного університету, “Інституту Біології”, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, Рівненського аграрного коледжу, Бугринського агротехнічного коледжу, Чернігівського обласного ліцею для обдарованої сільської молоді та управління, Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Центру екстетичного виховання Шосткінської міської ради, гімназії Апогей, близько 12 шкіл, 30 громадських організацій, підприємств та устав - партнерів ГЕФ ПМГ з 8 областей України – Луганської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Київської та м. Києва.
Read more...
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 1 of 13